Lilavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lilavo

Lilavo
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Записки под възглавката

Go down 
2 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyНед 14 Фев 2010 - 15:32

От началото на годината си мислех да си направя тук една темичка и ако мога ежедневно, ако не мога то поне веднъж седмично да наминавам и да си пиша разни неща, които ме занимават, които са ми хрумнали. Сигурна съм, че Албенка няма да има нищо против. Надявам се това, че направих темата ще ме мотивира ден през ден да се отбивам в Лилавата страна и да си споделям мислите, независимо от техния цвят. Накрая на годината ще измерим на везните дали съм имала достатъчно поводи за усмивки, достатъчно поводи за радост, колко съм тъгувала, много ли са били разочарованията...... Wink
Цял един месец вече е зад гърба ми....Днес е точно средата на втория. Какво се случи ли - ами върнах се на работа след година и три месеца отсъствие. Шефката не е очарована, аз също, но аккво да се прави - пълно щастие в този живот няма. Това е положението. Вероятно има причина поради която не можах да се преместя. Аз вярвам, че е за добро. Явно мястото ми наистина не е в този град. В момента се възползвам от възможността да поставя на място един човек, който според мен ми създаде невъобразимите проблеми от лятото на 2008-ма година, така че очевидно за всяко лошо нещо си има време, място и начин за възмездие. Very Happy Друго какво - ходим двамата с Ф. като "Слав и Елена" Laughing - първи стигаме сутринта на работното място, в почивната изобщо не стъпваме - клюките им не ни интересуват, после едно бързо кафе към 11.30, след него обядваме и в обедната почивка пак сме пред компютрите. Така работим усилено до 16.00 часа и си тръгваме. Общуването с шефското тяло е сведено до минимум, да не кажа че почти няма такова! Едва ли на нея и е ясно колко много се провали като ръководител по отношение на нас. Според мен наистина най-голямото наказание е безразличието. Към настоящият момент вече имам разпределени на доклад близо 80 дела. Машината бълва само на мен, но аз никога не съм се оплаквала от работа. Това ми помага да наваксам пропуснатото през годината майчинство. Very Happy
Неусетно януари отмина. Днес е 14.02. - Трифон Зарезан и Св.Валентин. Получих подърък от моя любим съпруг - една книга на Ваня Щерева - "Татко, аз и АнгелЪТ". Смятам да я прочета през следващата седмица, имам нужда малко от почивка от книгите на Алиенде. Жоро знае колко много обичам да ми подаряват книги и страхотно ме усмихна тази сутрин! Такъв ми е сладурко. В такива моменти за пореден път си казвам каква съм късметлийка и щастливка, че го срещнах преди 10 години и че сме заедно, много си го обичам, просто той е другата ми половина, с която се чувствам цяла и пълноценна! Very Happy Дори в момента като пиша това се усмихвам пред монитора.
Рожденния ми ден беше миналата седмица. Навърших и аз Христовата възраст и то точно на Задушница. Обадиха се много приятели, колеги от София, близките. Баща ми нито ми се обади, нито дойде. Много ме натъжи. Лицемерната му жена не се обади, но това ми е безразлично. Тя никога не е била някакъв фактор. Татко се усети, че е сгафил, но мига отмина, не може да се преповтори. Както и да е, ще преглътна и това, както съм преглъщала и други огорчения през годините. Странното е, че не ми беше толкова тъжно, колкото да речем щеше да ми стане, ако се беше случило преди 2000-та година. Вероятно защото вече си имам мое семейство, а то ежедневно ми показва и доказва обичта от която се нуждая. Човек трябва да бъде великодушен към пропуските на хората, които обича, а аз обичам баща ми, въпреки всичките му странности и въпреки че понякога много ме ядосва. Very Happy Получих хубави букети, хубави подаръци - Жоро много ме изненада с тази дигитална фоторамка. Иска да си я занеса на работа. Аз още се двоумя, защото не искам разни очи да гледат децата. Тепърва ще реша кои снимки да качим на паметта на рамката, за да се сменят като слайд.
Като че ли в момента не се сещам за друго. Тези дни пак ще пиша. Тогава ще разкажа как заради снега в понеделника - 8.02 не можахме да отидем с Ф. на работа, а после шефката ни ни кара да си подаваме молби за отпуски, но ние отказахме и поискахме обезщетение по КТ. Wink Да нямаш такива устати работници като нас.... Laughing Laughing Laughing
Сега мисля да попиша по английски, че утре да го занеса вече този тест....


Последната промяна е направена от Eli на Нед 20 Мар 2011 - 16:14; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: 18.05.2010   Записки под възглавката  EmptyВто 18 Май 2010 - 18:24

Уж щях да съм редовна в писането, но както се очартава май няма да успея да напиша дори по един постинг на месец във виртуалното дневниче. Минаха близо 5 месеца откакто се върнах на работа. Нищо особенно не се случва. Работа, работа и пак работа. Имам пак проблеми, но вече се научих да не обръщам внимание. Просто ще работя заради самата работа, очевидно някои хора няма да спрат да оправдават собствените си грешки с действията на другите - нещо, което винаги много съм мразила и презирала, защото за мен подобно поведение е признак на слабост, а аз не обичам слаби хора.
Поне дечицата ми ме радват. Бобо ходи вече в яслата. Много плачкаше отначало, но вече започна да посвиква. Дани почти завършва детската градина и на есен - първи клас. Много са сладки двамата. Обичам да ги наблюдавам как си играя, как се радват един на друг, обичам тази тяхна привързаност - нали точно такава връзка се опитвам да изградя помежду им откакто родих малкото човече. Борис вече се предвижва с колело, след като количката беше окончателно потрошена.
Относно придобивките - купихме си най-накрая дълго планирания полу - професионален фотоапарат. Правим снимки и си създаваме позитивни емоции по този начин. Плановете са за закупуване на ново возило - четири и дву колесно и още куп нови приключения.
Контактите - в живота ми се появи един човек, с когото за кратко време станахме много близки. Много ми е трудно да коментирам отношенията ни. Те са ежедневно виртуални, понякога реални, неоценима помощ ми оказват в работата, но и в емоционален план.....Незнам...Още е твърде рано да ги анализирам, трябва да мине още време. За сега единственото несъмнено нещо което мога да споделя е, че общуването с този човек ми носи радост, кара ме да се усмихвам, а така дните ми са по-ведри. Знам само, че трябва да прочета повече неща за зодия Дева.... Покрай леля ми и проявите в ОКЦ се запознахме с нови интересни хора и напоследък си прекарваме доста приятно.
Засадих цветенца в саксиите в градината. Има още какво да се желае, но все пак лятото тепърва предстои.
С Ивайло работим по въпроса за книгата. Напредваме бавно, но ще стигнем до победа. Селекцията вече е направена. Сега ще мислим заглавие и раздели, а поле идва ред на оформлението и издателството.
Като за край - изгледах един много хубав филм - Тетрадката, май това ще е филма с главно Ф за мен през настоящата година. Снощи пък бяхме на една страхотна изложба на маски. Много приказни бяха. Може и аз да се пробвам да направя някоя, когато имам повече свободно време.
Хайде за сега толкова. Дано не ми се допише пак чак след 4 месеца отново.... Laughing
Върнете се в началото Go down
Albena
Admin
Albena


Брой мнения : 761
Join date : 07.08.2009

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСря 2 Юни 2010 - 21:40

Ели, благодаря ти sunny
то и на мен не ми се влиза тука Sad
и дори време нямах да се замисля
и да си поревавам тук
Върнете се в началото Go down
https://lilavo.bulgarianforum.net
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Неделно   Записки под възглавката  EmptyНед 14 Ное 2010 - 17:26

Мда, очевидно постоянството не ми е силна страна...Явно за тази година ако успея да спретна 5 поста в тази темичка ще бъде върховно постижение. Просто не ми остава време. Работата ме "захлупи". Лятото отмина, потъна в безкрая с всички прекрасни мигове, които се надявам да ме стоплят в предстоящите дълги зимни студени дни. Виждам че съм писала за плановете за ново возило - купихме го. В началото на юни се сдобихме с джип - Ленд Роувър Фрийлендър. Отначало се страхувах да го управлявам, но постепенно свикнах и сега ми е страшен кеф да го карам. Определено от по-високо се вижда по-добре шосето. Отдадох се на четене на разни интересни книги. В момента съм в плен на Здрачната сага. Чета развръзката вече. Изоставила съм малко Изабел Алиенде. Имах нужда от разнообразие и супергеройски неща. Вкъщи всичко е наред. Първокласникът се справя отлично, ходи с желание и дано така да продължи през всичките години на обучение в училище. Мъничкото малко се поразболява честичко сега през есента и на прага на зимата, но и това го приемам че е в рамките на нормалното и част от порастването. Покрай Здрачната сага се върнах към клипирането. Разтоварвам се по този начин. Ще ги постна тук трите клипчета, които измайсторих за Бела и Едуард и за единствената голяма любов!:-) Нещата с книгата малко запецнаха, но се надявам скоро да "отпецнат". Хрумна ми и една друга идея, но ако я реализираме с този човек, на когото смятам да я споделя тогава ще пиша за нея. Надявам се тези дни да се сдобия с нов мобилен апарат - включваме в действие технологиите разработени за Скотланд Ярд....Стига са ме подслушвали....:-)))))
А сега Бела и Едуард.....







@Eli
Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Цветове   Записки под възглавката  EmptyНед 20 Мар 2011 - 16:17

Имам нужда от седем цвята любов :
Червен - за да бие сърцето ми силно,
Зелен - за да блестят очите ми с радост
Син - за да поглъщам безкрая с душата си
Жълт - за да чувствам топлината по тялото си
Бял - за да докосвам невидимото пространство
Черен - за да не забравям, че съм смъртна
Оранжев - за да не забравям да се усмихвам и да изпитвам благодарност



@Eli
Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Любов-страх   Записки под възглавката  EmptyВто 30 Авг 2011 - 12:27

Връзките се развиват по свой естествен начин, със скорост, която зависи от готовността и на двамата партньори.

Страхът е липса на любов. Когато изпитваме любов, любовта ни се сбъдва. Когато изпитваме страх, сбъдва се страхът.

Любовта е онова чувство, което ви изпълва с трепет и ви прави щастливи. Поддържайте го в себе си и всичко ще се случи точно така, както го желаете.

Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСря 7 Сеп 2011 - 14:59

Що не мога да си пусна една червена лодчица по реката, да си нахлупя сламената шапка на главата и да се опитам просто да пазя равновесие на камъчето, на което съм си стъпила.....Нали съм едно непораснало дете.....Щото все ми се лети......Затова.....

A person can make you feel high,
A person can make you feel low.
But only you can decide,
Which way you want to go.

A person can hurt you mentally,
A person can hurt you physically.
But only you can place,
A limit on your abilities.

A person can cause drama,
A person can cause a situation.
But only you can create,
Your own reputation.

A person can make you laugh,
A person can make you cry.
But only you can make,
Decisions for your life.

I guess what I'm trying to say,
That when you're living day to day.
Don't live by what people do,
But live by what you know is true

~ ~

Мда, да не забравям да си го чета всеки ден.....
Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСъб 10 Сеп 2011 - 10:12


Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyНед 11 Сеп 2011 - 10:25


Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСря 14 Сеп 2011 - 9:35

Днес - Кръстовден - първия ден на есента....
И докосването до Вълшебството в това съществуване.....



Когато няма друго нещо,
освен прозрачна тишина,
нахлуват спомени горещи,
узрява образ на жена.

След лятото жадувах още
да ти прошепна "Остани",
да те обичам много нощи,
да си ми нужен много ти.

Може би ще ми трябва звезда,
в полунощ - светла пътека.
Може би ще ми трябва следа,
в мен да гори.
Може би ще ми трябва звезда,
в полунощ - светла пътека.
Може би ще ми трябва следа,
в мен да гори.

Как бързо минаха край мене
и лятото, и любовта,
но друго не е променено -
дошла е просто есента.

Може би ще ми трябва звезда,
в полунощ - светла пътека.
Може би ще ми трябва следа,
в мен да гори.
Може би ще ми трябва звезда,
в полунощ - светла пътека.
Може би ще ми трябва следа,
в мен да гори.

Мдаааа......
Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyНед 16 Окт 2011 - 17:26

Бях решила да избягам.....
Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyВто 18 Окт 2011 - 15:22

Днес падна първия сняг....
По този повод едно стихо от мен, надраскано буквално между работните минутки :

ПЪРВИЯТ ЕСЕНЕН СНЯГ

Сняг
във есенни листа.....
Дълъг път
в една гора.....
Клони
странно премалели.....
Коли
във утро ослепели.....
Слънце
скрито в сивотата.....
Вятър
виещ във стъклата....
Следи
отхапали асфалта....
Къщи
сляли се с кобалта....
Мелодия
разлята в тишината....
Пристигане
прегърнато от светлината.....
Обичане
запазено от сетивата......
@Eli

ПП : Днес наистина заваля първия сняг и стихото описва усещанията по пътя за работа.....


Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyЧет 20 Окт 2011 - 12:35






Последната промяна е направена от Eli на Пет 3 Фев 2012 - 12:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСря 26 Окт 2011 - 8:20

Сънувах странен сън
Чуден сън...
Приказен сън....
За Теб и Мен
Вървях по път
Сподиряна от Друг -
Сянка от Минало -
Първо шосе
После мост - железен
Аз вървя
Сянката ме следва
И в един миг
Железният мост свърши
Отдолу вода
Реших да се върна
Направих няколко крачки
А сянката зад мен
И тогава видях -
Обратния път
И него го няма
Стоя по средата
На понтонен мост
Висок, а долу -
Вода, слънчеви отражения
Чува се и смях
Горе при мен и при сянката -
Сиво, вее хлад
Потрепервам
Изобщо не се замислих
Направо скочих
Сянката ме последва
После - двамата във водата
Сянката иска
Да ме спасява -
Протяга ръце
Да ме хване
А аз не искам
И както си бях -
С мокрите дрехи -
Тласък с крака и заплувах -
Към зеления бряг
Отблъснах опита на сянката
Да ме прегърне и спасява....
Нямам нужда от това....
Плувах...
В един Миг силите
Започнаха да ме напускат
Даже не можех да извикам...
Давех се...Изчезвах....
Смалявах се....
И тогава като в мъгла...
Видях как Той се затича
От брега, скочи и се гмурна -
Със червени дрехи....
Заплува към Мен
И ме достигна много бързо
Точно в момента, в който потъвах -
Ме прегърна и ме извади
Горе, над повърхността....
Поех дълбоко въздух
Държеше ме в ръце
И ми помогна да доплувам
До брега....
А когато излязохме -
Мокри до кости -
Той оправи един мокър кичур
от косата Ми,
Леко ме помилва с длан
По бузата
И взирайки се в очите ми
Ме целуна - нежно, отпиващо
По напуканите водни устни
После седяхме в беседка -
Сянката и тя беше доплувала -
Не и бях сърдита -
Тя си стоеше мълчалива
И някак тъжна....
А Той - стоеше близо до Мен
Един такъв - светъл....
Стоплящ, недокосващ.....
Но с гръб - обърнал поглед към Друга,
Тя също беше в беседката....
Така исках да Го докосна....
По ръката, само за миг....
Не посмях....
После дойде лодката
И трябваше да се кача....
Тръгнах.....
Без да Го безпокоя....
Единствено Благодарна, че Ме Спаси.....
Вече се бях качила в лодката
Когато го видях на брега -
Стои там с босите си крака....
Гледаше към мен -
С червените си дрехи
И изпиващия поглед -
"Аз Съм .... "/извика ми името си/
"Благодаря ти" - прошепнах Му
Едва чуто....
"Някой ден ще те намеря" -
"...ще те намеря", "...ще те намеря",
"...ще те намеря" - чух ехото
От думите Му....
Останах загледана в силуета Му -
Там далеч -
На спасителния бряг за Мен,
Докато лодката бавно
Ме отдалечаваше.....


Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСъб 29 Окт 2011 - 3:22


Който смята, че няма Съдба - дълбоко греши....
Rolling Eyes


Последната промяна е направена от Eli на Пет 3 Фев 2012 - 12:17; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСря 9 Ное 2011 - 21:32

Днес пак отново дълъг път....
С приятел до мен в автобуса....
Как се оказахме рамо до рамо без изобщо да сме знаели....
От цял автобус да бъдеш точно до Някой, който не си виждал толкова отдавна, имате толкова много да си кажете и да почувстваш пак онази топлина, която ти е помогнала преди 20 години да преодолееш пространството, изгубването и да продължиш напред с Надежда....
Вечерта - втора серия - следващ приятел, който ми е на сърце - пихме биричка, споделихме си както винаги, когато се съберем и както е било от 1995-та година, когато се срещнахме за първи път.....
После трамвайно безвремие, докато вечерните светлини по софийските улици ме разминават в тъмнината....
А сега.... сега си пушим наргиле и си слушаме музика за наргиле.... Wink

Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyПет 18 Ное 2011 - 9:10

Цитата за деня е :
"Бъди верен на работата си, на думата си и на приятелите си!"


Последната промяна е направена от Eli на Пет 3 Фев 2012 - 11:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyПет 25 Ное 2011 - 13:13

.... цитата на деня :
"Тихите удоволствия продължават най-дълго,
ние не сме пригодени да поемаме тежестта на големите радости."




Последната промяна е направена от Eli на Пет 3 Фев 2012 - 11:58; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyПон 5 Дек 2011 - 22:21

Мечтаеш ли.....

Мечтаеш ли....
По ръбове от разтопена светлина,
Когато тишината те опива
Като бутилка вино от тъга
Във тебе на талази се излива

Мечтаеш ли.....
По дирята на стръмен небосвод
Прегърнал ветровити разстояния
А времето с неспирния си ход
Отново ти поднася изпитания

Мечтай.....
Гори, изпепелявай и възкръсвай
Бъди и слънце, въздух и вода,
От силата си женствена разпръсвай
Обичай и дарявай Свобода

@Eli

Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyЧет 8 Дек 2011 - 13:56

Аз се разболях....
Точно на празника....
Не мога въобще да си стоя на краката....
Не си усещам тялото....
Станах за малко, но сега се връщам обратно в леглото....
Непрекъснато ме избива на сън....
Бени, ако ще празнувате - Весело да ви е! Прегръдки от мен! Like a Star @ heaven I love you I love you
Върнете се в началото Go down
Albena
Admin
Albena


Брой мнения : 761
Join date : 07.08.2009

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyЧет 8 Дек 2011 - 14:30


Eй, Ели Sad
Бързо се съвземай pale
Колкото до празнуване ...при мен няма повод...
дори детенцето ми почва януари студентството си и ...ще празнува с гаджето Wink
По един от къщи ...пък други ще се трудят дори нощеска ...
Аз пък окончателно си приключих зъбнити проблеми днес affraid
и тъй...битовизми иначе ...
Върнете се в началото Go down
https://lilavo.bulgarianforum.net
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyПет 9 Дек 2011 - 10:41

Привет, петъчно Бени,
ух... аз се мъча да преборя болестното състояние, но за съжаление за сега удрям на камък... Sad
Повече лежа....
Дано до понеделник да ме пусне това случване, че имам много работа....
Добре, че поне душевно се поуспокоих.... Like a Star @ heaven


Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyПет 16 Дек 2011 - 22:18

Писмо в бутилка (до Вселената)
Здравей, мамо,
Не съм ти писала отдавна защото разговарям с теб всяка нощ в сънищата. Не е достатъчно и никога няма да бъде. Страх ме е, мамо. Напоследък често чувам думата „смърт”. Сграбчва ме онова тягостното чувство на обреченост. Обикновенно забравям за него. Работата ми помага да държа негативните мисли под ключ. Хубаво е да се чувстваш полезен за другите със знанията си. Все така продължавам да мечтая. Знаеш ли, мамо, напоследък сбъдвам мечтите си, защото открих тайната за вълшебството вътре в мен. Просто Обичам и Дишам. Нищо не очаквам. Миговете единствено се случват, а после за секунди се превръщат в спомени. Изгубват се в пространството, подобно капките попиващи в пръстта от дъжда зад стъклото. Не вярвам в бъдещето, мамо. Бъдещето е Днес. Миналото е Днес. Днес е кръстопътя на мислите ми пазещи преди, летящи сега и копнеещи след. Влюбена съм, мамо, във всичко хубаво което ми се случва, докато ме има физически в този свят. Не искам да живея вечно. Искам да живея достатъчно. Майка Съм, Съпруга и Любима Съм, Приятел Съм, Колега Съм, Творец Съм, Всичко Съм, което някога Съм искала. Цялостна Съм. Еееех, имам си и проблеми, и тревоги, и продължавам понякога да плача нощем в тъмното и да търся пътя към оня нашия приказен свят..... Помниш ли, мамо?.... Приказния ни свят, в който си уговаряхме срещи всяка вечер преди да заспя, а ти да ме завиеш, целунеш и да изгасиш лампата ми със слънца и петлета в стаята ....Липсва ми начина, по който ти винаги ме утешаваше.....Виждам една звезда всяка нощ в безкрайното синьо....Ти ли си, мамо?....Ти ли си?.... Съжалявам, че думата „смърт” ме накара да ти пиша. Още с раждането си започваме да умираме и като че ли стъпка по стъпка го правим през целия си живот. Не искам да вървя към смъртта, мамо. Искам да вървя към безкрая. Вече знам, че докато дишам, ще се стремя към онази част от Вътрешното Ми, която по някакъв начин е далеч от мен в това измерение. Знам, че ще дойде миг, в който частиците ще се слеят отново и само вятърат ще остане шептящ след невидимите стъпки. Думите прогонват страха ми. Те са моя щит. Обичам те, мамо! Ти винаги ще бъдеш част от мен! Вътрешен глас на Обичане.....

И само прах във вятъра след думите остава.....
Прах сред който пак ще бъдем двете.....
Когато студ реките ще обгърне....
А слънцето заспало ще изтлее....

Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyСря 21 Дек 2011 - 0:02

Уф, пак домъкнах уж да пиша, а се заплеснах по други неща.....
Трябва да спя иначе утре ще съм неадекватос....




Последната промяна е направена от Eli на Пет 3 Фев 2012 - 11:59; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  EmptyПет 23 Дек 2011 - 20:35

Бясно.....




Последната промяна е направена от Eli на Пет 3 Фев 2012 - 12:03; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Записки под възглавката  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Записки под възглавката    Записки под възглавката  Empty

Върнете се в началото Go down
 
Записки под възглавката
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Lilavo :: Размисли и страсти-
Идете на: