Lilavo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lilavo

Lilavo
 
ИндексИндекс  PortalPortal  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 ТВ Сериали

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
@Eli
Гост




ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: ТВ Сериали   ТВ Сериали EmptyПон 2 Ное 2009 - 19:06

Прочетох, че моята съфорумничка Албена напоследък била жив зян откъм сериали, та по този повод почвам аз да и разказвам в ей тази нова тема историите на разни сериали, някои съм гледала, ама ги обичам и пак бих ги гледала, други гледам в момента. Смятам да илюстрирам разказите си със снимки и видеоклипове. Не ми се сърдете, но на места ще си поразсъждавам относно търсенията на сценаристите, покриването на художествената измислица с обективните житейски реалности и други такива въпроси! Very Happy
Бени, тази тема е един поздрав от мен за теб. Надявам се, че четейки написаното в нея от мен ще се разтоварваш, когато имаш временце! Very Happy
Върнете се в началото Go down
Albena
Admin
Albena


Брой мнения : 761
Join date : 07.08.2009

ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ТВ Сериали   ТВ Сериали EmptyСря 4 Ное 2009 - 20:56

Ели ТВ Сериали Icon_sunny
Върнете се в началото Go down
https://lilavo.bulgarianforum.net
@Eli
Гост




ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: "Гордата Аси"   ТВ Сериали EmptyНед 22 Ное 2009 - 12:39

Никога не съм предполагала, че ще се загледам в турски сериал. Напоследък продукциите на нашите южни съседи ни заляха като ураган. Определено във вечерните часове не бих могла да стоя и да гледам сериали, но в късния следобед - защо не. Вниманието ми привлече римейка на "Гордост и предразсъдаци" реализиран от Джевдет Мерджан през 2007, 2008 и до средата на настоящата 2009-та година в южна Турция. Който е чел книгата е наясно с действието - семейстовот с дъщерите за женене, огромните перипетий докато за всяка от тях се намери подходящият съпруг, огромните дози гордост противопоставени на огромните дози физическо привличане между персонажите. Лично аз съм фен на книгата на Джейн Остин от дете, после и прекрасната екранизация направена от англичаните с участието на Кийра Найтли. Така че напълно естествено сериала излъчван от 17.30 часа по Нова ТВ ми привлече вниманието. Избрали са една от най-красивите актриси на Турция да изпълнява главната роля - Туба Буюкюстюн - заради красотата и популярността си е била поканена от емира на Бахрейн да награждава участниците в традиционните конни състезания там през 2008 година.
Ето я Туба :
ТВ Сериали 4acdad44220bd0c2a77713avm1
Почитателките на сериала, обаче, са полудяли по главния герой - Демир Доган и актьора изпълняващ ролята му - Мурат Йолдаръм. Влизам в разни форуми и определено апетитите към 30 - годишния актьор са доста сериозни не само от страна на българските му фенки. Горката му съпруга, за която се е оженил през 2008-ма година! След показването на сериала в Турция се е раздухала масова истерия Мурат да се развежда със съпругата си Бурчин Терзиоглу и да се жени за Туба - вероятно невероятната екранна химия между двамата актьори не е направила впечатление единствено на феновете на сериала, щом през 2008-ма и 2009-та година /след сватбата им/ съпругата на Мурат е присъствала на снимките на сериала, очевидно за да пази мъжа си от "възможно прегрешение" под въздействие на общественото мнение! Very Happy
Ето го и Мурат :
ТВ Сериали 1043505h
Мдааа, какво ли не прави филмовата индустрия и пред какви ли не изпитания не изправя "горкичките" актьори. Cool Действието на сериала се развива в отдалечен район на Турция, в азиатската част близо до границата със Сирия. Природата на провинция Хатай определено е привлекателна и екзотична. Градът се казва Антакия.
Аз като една любопитка изгледах епизодите в youtube с английски субтитри и вече мога да разкажа историята на Аси и Демир вкратце, както и да споделя някои интересни видеоклипове с кадри от сериала, които ме впечатлиха и спечелиха за каузата фен на сериала! lol!
И такаааа ....
Аси със сестрите си, майка си и баща си живее в чифлик близо до град Антакия. Семейството се занимава със земеделие. Демир Доган е около 30 годишен младеж, който след близо 25 годишно отсъствие от родните места се завръща в този край на южна Турция за да отмъсти за нещо, което е разбило живота му на парчета в ранното му детство. Оказва се, че безобразното отношение на дядото на Аси по бащина линия е причина майката на Демир да се самоубие хвърляйки се във водите на течащата до град Антакия река Аси. Демир е готов на всичко, за да отмъсти на хората станали причина за смъртта на майка му. Още при пристигането му, обаче, случайно се сбълсква с Аси - тя изкача на пътното платно и за малко колата на Демир да я блъсне, той е впечатлен от красотата и, а малко по-късно я спасява от удавяне в река Аси. Започва едно единоборства между двамата кой е по и най, като в хода на това единоборство подклаждано от неговата и нейната гордост двамата неусетно стават дълбоко и всеотдайно влюбени един в друг. Накрая се женят, но и семейнияат им живот е смущаван от различни външни фактори, които по всякакъв начин се мъчат да ги разделят. В Аси е влюбен един младеж, също бизнесмен, като Демир - Али Йогур, който забърква каша след каша, мрази Демир и гледа по всякакъв начин да му навреди. Включително се ожени и за сестра му, без да я обича. В края на краищата се случи непоправимото - Али остави сестрата на Демир с впечатление, че той и Аси имат връзка, това разбира се не е истина, но сестричката на Демир се самоуби хвърляйки се в реката, в коятож преди години е загинала майка им. Остави прощално писмо, в което обвини Аси, че има някакви отношения с Али и затова тя се самоубива. По този начин провали и брака на брат си. Точно в същото време Аси е вече бременна от съпруга си, но така и не можа да му съобщи хубавата новина, защото след смъртта на сестра си Демир полудя от мъка, прочитайки предсмъртното писмо обвини за станалото Аси и я изостави. Минават 5 години, през които Аси ражда дъщеричка. Демир зарязва всичко и става рибар на остров Асос, развеждат се с Аси. След 5 години претърпян автомобилен инцидент от леля му става причина той да се завърне в Антакия. Първия човек, когото среща там е дъщеричката му. Разбира, че тя му е дъщеря малко по-късно. Обвинява Аси, че не му е казала за детето, водят съдебни битки, но в края на краищата се разбират помежду си и той започва да вижда малкото момиченце. В хода на действието се разбира, че нито той, нито тя са спрели да обичат другия и че петте години раздяла ни най-малко не са притъпили чувствата им един към друг. Оказва се, че тя го е търсила на остров Асос, но городостта и не и е позволила да му се покаже и да го помоли да се върне при нея и дъщеричката им. Любовта отново се разгаря, но тогава вече тримата са изправени пред едно последно изпитание - Демир е болен от рак на кръвта. Налага се да му напраят операция. Присаждат му костен мозък взет от дъщеричката му. Той се възстановява и оцелява. Накрая Аси и Демир се женят повторно на морския бряг. Това е в общи линии историята. Very Happy
Сега ще приключвам, защото малкото Бориси се събуди и иска внимание! Very Happy
Като за край на постинга един видео клип, който илюстрира историята на Аси и Демир по един много красив и романтичен начин :


Следва продължение...... Very Happy
Върнете се в началото Go down
Albena
Admin
Albena


Брой мнения : 761
Join date : 07.08.2009

ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ТВ Сериали   ТВ Сериали EmptyСря 20 Окт 2010 - 18:22

Ели,
защо вече не се мяркаш и ти Sad
Върнете се в началото Go down
https://lilavo.bulgarianforum.net
@Eli
Гост




ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ТВ Сериали   ТВ Сериали EmptyЧет 21 Окт 2010 - 11:12

Albena написа:
Ели,
защо вече не се мяркаш и ти Sad

Бени, привет,
веднага ти отговарям. Просто не ми остава време за сърфиране в нет-а, даже блога си позарязах, но обещавам най-тържествено да се "поправя" и да навестявам и тук и в блог-а! На работа ми е много натоварено, вкъщи също - имам си първокласник, малкия ми син в момента е малко болничък и от седмица съм в болнични да го гледам и така. Зачела съм се във вампирски книги и гледам по-малко да се задържам на компютъра, че много взе да ме боли главата от това нон-стоп всекидневно облъчване на монитора.....
Как си ти? Всичко наред ли е?
Прегръщам те и тия дни ще намина да разкажа в секцията за книги над какво съм си концентрирала вниманието - чета нощем по два часа, след като преспя децата, защото през другото време е практически невъзможно. -Smile
Върнете се в началото Go down
@Eli
Гост




ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Сериала "Ангел пазител" по Диема Фемили   ТВ Сериали EmptyНед 20 Мар 2011 - 13:04

Здравей Албенка,
от доста време не съм наминавала. Няма да изпадам в обяснения защо не ми остава време да сърфирам. Направо започвам да пиша по темата. След сериала "Гордата Аси" мислех, че друг турски сериал няма да ме впечатли и да ме прикове трайно пред екрана. Е, оказа се че съм се излъгала. Загледах се в "Genco" - по Диема Фемили сериала върви със заглавие "Ангел пазител". Разказва се за брат и сестра оцелели в земетресението през 1999 година в Ялова, Турция. Сестрата е загубила паметта си, братът е мислил че всичките му близки са загинали. След 8 години случайно вижда в Истанбул, на една пешеходна пътека сестра си. Проследява я, разбира къде живее и че учи в университет, чиято сграда наскоро е открита в квартала, в който живее братът - Генджо. Брата постъпва в университета на работа като чистач. Същевременно обаче, той е и гениален пианист. В университета учи едно момиче, което също е много добра пианистка. Генджо се влюбва в нея и започва да и помага в уроците по пиано. Пианистката пък се оказва, че е най-добра приятелка на сестра му, та по този начин той се сближава постепенно и със сестричката си, без да и разкрива че всъщност е кръвния и брат. Между влюбените Генджо и Пънар обаче има куп препятствия. Много време минава и много неща се случват, докато се стигне до финала и тяхната сватба! Филмчето много ми хареса - актьорите хубави, историята вълнуваща, хубава игра, в интересна атмосфера. Дават го вечер от 22.00 часа в делничните дни по Диема Фемили, а във VBOX-a са качени 44 епизода, дублирани на български които са били излъчени миналата година по Нова телевизия. Неочаквано сериала е бил спрян 7 епизода преди края /той е общо 51 епизода/. Всички се надяват по Диема Фемили филмчето да го дадат до края.
Ето малко снимки :
Това е Алпай Кемал Аталан, който играе ролята на Генджо Еркайя
ТВ Сериали Bscap0001tg7

Това е Селен Сайвен, която играе Пънар
ТВ Сериали Image

Това е Хазал Кайя, която играе ролята на сестричката на Генджо - Йозге и лично на мен най-много ми харесва :-)
ТВ Сериали Hazal3mu5hg5

Ето и малко промо снимки на кастинг екипа :
ТВ Сериали 19

ТВ Сериали 16

ТВ Сериали Hazal2fc5

ТВ Сериали 9kthj8

ТВ Сериали 21f6c0f1724a

ТВ Сериали Angel_pazitel

ТВ Сериали Angel_pazitel_2

ТВ Сериали Bb9b36553e34





Върнете се в началото Go down
Albena
Admin
Albena


Брой мнения : 761
Join date : 07.08.2009

ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ТВ Сериали   ТВ Сериали EmptyПон 20 Авг 2012 - 23:53

Хах, детето ми се смее...покрай свекето и аз взех да се заглеждам във "Времето лети"
и някаква Лара Laughing
майка не можа да ме зариби...но на свеке как се противоречи affraid
Върнете се в началото Go down
https://lilavo.bulgarianforum.net
Eli
Admin
Eli


Брой мнения : 603
Join date : 18.10.2011

ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ТВ Сериали   ТВ Сериали EmptyВто 21 Авг 2012 - 14:15

Абе ще влезеш "в пътя" ти....
Щом в България живееш Arrow фен трябва да си на турски сериали, инак някак не се вписваш, не "фърфиш".... Laughing Wink Wink
"Аси" пак я дават вечер по Диема Фемили по два епизода от 20 до 22 часа.
Аз напоследък не гледам сериали....
НеАм нерви.... Laughing
Гледам само новини и прогнозата за времето в България и Германия....
... и чат пат по някой филм....
В моя блог писах даже в един коментар - "Вики, Кристина, Барселона" с Хавиер Бардем гледах оная вечер и беше доста сладко.... Утре ще постна и тука едни въпросчета да ти чуя мнението - и на Соршито също....

пп : Каквай таз Лара Question Туй не е ли няква хърватска история за един капитан морски Question
А на свекито ще противоречиш, амааа... после може ли да бъдеш "наказана" без секс от сина иQuestion Exclamation Wink Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ТВ Сериали Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ТВ Сериали   ТВ Сериали Empty

Върнете се в началото Go down
 
ТВ Сериали
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Lilavo :: Тивимания-
Идете на: